כל החומרים בבלוג עומדים לרשותך בחינם. הם מסודרים לפי נושאים בתפריט מימין, כדאי לגלול מלמעלה למטה על מנת לראות את כל האפשרויות

יום רביעי, 21 בפברואר 2018

דיון בכנסת יולי 2017, חלק ד': סקר מוות דיגיטלי בישראל

ב-4/7/17 התקיים בועדת המדע והטכנולוגיה בכנסת דיון בשם: "הזכויות על נכסים דיגיטליים לאחר המוותשהוזמנתי לפתוח (גם את הדיון הקודם שהיה בכנסת בנושא, בועדת פניות הציבור בדצמבר 2014, הוזמנתי לפתוח). 


הכנתי חומרים לחלוקה לבאי הועדה ואני משתפת אותם אתכם כאן: הראשון נגע בחברות תקשורת ישראליות, השני בחקיקת מוות דיגיטלי בעולם והשלישי הביא מכתב מהורים שכולים

הרביעי הביא את תוצאות הסקר שערכתי (בשיתוף פעולה עם ד"ר רועי צזנה ועם הבלוג "חדר 404") ב-2013 והיה הסקר הראשון שנערך בארץ לגבי מוות דיגיטלי. 

את תוצאותיו ניתן למצוא במרוכז ב-pdf דרך הלינק הזה

ד"ר רועי צזנה ואני כתבנו מאמר אקדמי שהתפרסם בפינלנד ב-2014 במגזין Thanatos (מגזין בביקורת עמיתים) ובו התייחסנו לחלק מתוצאות הסקר: תוצאות הסקר שלנו חולקו בדיון זה כיוון שהוצגו בו גם חלק מתוצאותיו של סקר שאיגוד האינטרנט הישראלי ערך בנושא ב-2017. 

אגב, ה-Digital Legacy Association באנגליה (שאני נמנית על חברי ה-Board שלה) ערכה סקרי מוות דיגיטלי באנגלית ב-2014, 2015 ו-2017, כתבתי עליהם כאןשאר החומרים שהכנתי וחילקתי עלו בפוסטים נפרדים. 


-------------------------------------------------------------------------------------------------
* אני כמובן מסתייגת מהשם שנבחר לדיון כיוון שאני נמנעת ככל יכולתי מהשימוש במילה "נכסים": זו מילה שיש לה הגדרות צרות והשלכות משפטיות, ועולם המוות הדיגיטלי רחב הרבה יותר ממה שהחוק הישראלי מגדיר כ"נכס". 


-------------------------------------------------------------------------------------------------

Thank you 
To James Norris, founder of the Digital Legacy Association, for all that he's doing to help raise awareness to Digital Death issues.


תודות
לפרנקי סימון על העזרה הרבה בהכנת החומרים לקראת הדיון, 
לשירי ישועה ואלעד יאנה על העזרה הגרפית, 
למעין אלכסנדר שנענתה לבקשתי ובאה איתי לדיון, 
לצח בן יהודה שנכח בדיון, 
ולאילן שריף, המפקח הארצי על אובדן ושכול במשרד הרווחה, שהצליח להגיע לדיון למרות התחייבויות קודמות.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

//