כל החומרים בבלוג עומדים לרשותך בחינם. הם מסודרים לפי נושאים בתפריט מימין, כדאי לגלול מלמעלה למטה על מנת לראות את כל האפשרויות

יום שני, 8 בפברואר 2016

איך לעזור אחרי מוות של אדם אהוב? גיבוי!

לא/נשים שאתם/ן מכירים/ות קרה אסון ומת עליהם/ן אדם אהוב, אתם/ן רוצים/ות להיות שם בשבילם/ן, לתמוך, לעזור, ללוות, ולא יודעים/ות מה להגיד, מה לעשות? 
אז הנה יש לי רעיון בשבילכם/ן: תגידו להם/ן לגבות.  
לגבות? מה פתאום לגבות? מה קשור לגבות? ועוד עכשיו? 
כן: 

פברואר 2016, דן קוך, בנה של ענת דולב, מבקש עזרה גם ברדיו בהשבת מכשיר הטלפון שלה שנגנב ובו תמונותיה האחרונות: 

צילומסך מפייסבוק

צילומסך מפייסבוק

2015, עידן שחם מבקש עזרה בהשבת מכשיר הטלפון של הודיה גורן שנגנב ובו תמונותיו של בר שביט שנהרג כמה חודשים קודם לכן (הלינק כבר לא זמין)

צילומסך מפייסבוק

אוגוסט 2014, מרים ספראי, אמו של מולי (שמואל) ספראי, מבקשת עזרה בהשבת מכשיר הטלפון שלה שנגנב ובו תמונותיו האחרונות, שלא היה להן גיבוי: 

צילומסך מפייסבוק

ספטמבר 2013, רוני להב וידרה, אלמנתו של יובל וידרה, מבקשת עזרה בהשבת מכשיר האייפד שנגנב ובו סרטוני וידאו אחרונים שלו עם בנם, שלא היה להם גיבוי: 

צילומסך מפייסבוק

יולי 2013, צח כהן, אחיה של נוי כהןמבקש עזרה בהשבת מכשיר הטלפון שלה שנגנב במהלך השבעה: 

צילומסך מפייסבוק

ינואר 2005, חיים אברהם, אביו של בני אברהם, מבקש עזרה בהשבת מחשב שנגנב ובו תמונות של בנו, שלא היה להן גיבוי:  

צילומסך מ-ynet


זה למה לגבות, ועכשיו: כי קרה להם/ן אסון, והם/ן לא חושבים על זה בעצמם/ן, בטח לא כרגע - בשביל זה את/ה שם.
זכרונות יקרים עלולים להיעלם לצמיתות, באופן בלתי הפיך, פשוט כי הם נמצאים רק על מכשיר אחד ואין להם גיבוי: תציעו להם/ן, בעדינות, לגבות, את כל התמונות, הוידאו והזכרונות שאין להם תחליף. כל מה שנמצא רק במכשיר אחד שעלול להתקלקל או להיגנב: סמארטפון, טאבלט, לפ טופ, מחשב.
תציעו לגבות בענן, תציעו לגבות על הארד דיסק נייד. 
רוצים/ות ממש לעזור? תביאו אתכם/ן את הכבלים המתאימים. תבררו בשבילם/ן איך עושים את זה עם המכשירים הספציפיים שיש ברשותם/ן. אולי זה תלוי מכשיר, אולי זה תלוי מערכת הפעלה. 

כשראיינתי מנהל מעבדת שחזור הוא סיפר שמגיעים אליו א/נשים עצובים/ות ומבקשים שישחזר ממכשירים שנגנבו מא/נשים שכבר אינם/ן, והוא נאלץ להסביר להם/ן שזה לא עובד ככה. 

כשקורה אסון יש כל כך הרבה כאב שאין לנו מה לעשות לגביו ואין לנו איך להקל עליו - בואו לפחות נקל איפה שאפשר ונוודא שחומרי הגלם של הזכרונות יישמרו. 

זו גם הסיבה שאני אומרת שמטפלים/ות ואנשי/נשות מקצוע כמו עובדים/ות סוציאליים/ות, פסיכולוגים/ות, קצינות נפגעים, מתנדבים/ות בעמותות ועוד א/נשים שמספקים ליווי ותמיכה לאחר מוות צריכים לעבור הכשרה לגבי ההיבטים הדיגיטליים הנלווים למוות כיום - כדי שיהיה מי שיגיד לאבלים/ות: תגבו

עדכון ינואר 24': יצרתי שני סרטונים המעבירים את המסר הזה, הם נמצאים כאן

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

//