כל החומרים בבלוג עומדים לרשותך בחינם. הם מסודרים לפי נושאים בתפריט מימין, כדאי לגלול מלמעלה למטה על מנת לראות את כל האפשרויות

יום רביעי, 29 באוגוסט 2012

אלישה קיז: מוות דיגיטלי כדרך להצלת חיים

הזמרת המצליחה אלישה קיז (Alicia Keys) יזמה בדצמבר 2010 קמפיין לגיוס כספים לטיפול בחולי איידס באפריקה ובהודו, בשם: "מוות דיגיטלי - לשמור על ילד בחיים" ("Digital Death - Keep A child Alive"). 
כללי "המשחק" היו: אלישה קיז ואמנים בינלאומיים מפורסמים נוספים שגייסה לטובת הפרויקט "הורגים" את הנוכחות שלהם ברשת, המעריצים תורמים כספים שמיועדים לטיפול בילדים חולי איידס בהודו ובאפריקה כדי "להחזיר אותם לחיים", וברגע שהתרומות מגיעות למיליון דולר, הסלבז "חוזרים לחיים" הדיגיטליים שלהם.
בזמן שהאמנים היו "מתים" מבחינה דיגיטלית, הם לא העלו עדכונים בטוויטר ובפייסבוק, והמעריצים נותרו בלי העדכונים השוטפים שהם רגילים לקבל על הנעשה בחייהם של הסלבז. גם המעריצים הוזמנו לקחת חלק בפרויקט, "להקריב את עצמם" ו"להרוג" את הפרסונה המקוונת שלהם כחלק מהמאמץ לגיוס התרומות. את ההנחיות לביצוע ה"מוות הדיגיטלי" הרצוני אפשר למצוא כאן, ואת תמונות האמנים שבחרו "למות" בקמפיין כאן, ביניהם: אלישה קיז, ליידי גאגא, קים קרדשיאן, ג'סטין טימברלייק, אשר, לני קרביץ, סרינה וויליאמז, אלייז'ה ווד ודיוויד לה-שאפל.  

התמונות שליוו את הקמפיין אכן מטרידות ומושכות תשומת לב: הקמפיין הצליח: תוך שישה ימים גויסו תרומות בסך של למעלה מ-1,000,000 $. 

ליידי גאגא כמובן לא פספסה הזדמנות לתלבושת יוצאת דופן ויצאה לקניות כשהיא לבושה ומאופרת כגופה, בתקופה בה היתה "מתה" מוות דיגיטלי, כפי שמדווח ה-Daily Mail Online


פרטים נוספים על הקמפיין אפשר למצוא בהודעה לעיתונות


זו לא היתה מטרת הקמפיין כמובן, אבל באופן עקיף, אני מקווה שהוא תרם גם להעלאת המודעות למוות דיגיטלי בכלל: אם אנחנו מבינים שלאחרים - ולנו - יש פרסונה דיגיטלית שהיא חשובה ומשמעותית עבורנו, עד כדי כך שאנחנו מוכנים להשקיע כספים כדי שהיא "תישאר בחיים", אולי נבין גם שחשוב לנהל אותה.
ואם נמשיך לרגע את קו המחשבה הזה: אולי אפשר להשתמש בקמפיין הזה או שכמותו כדי להעלות את המודעות לנושא. 

2 תגובות:

 1. באמת יש אנשים שמוכנים להוציא על הסלבים האלה כסף?
  הסיבה העיקרית שאני משתמשת באינטרנט זה כדי לחסוך כסף.. אני רואה סרטים לצפייה ישירה במקום ללכת לקולנוע\טלוויזיה, מזמינה מחו"ל דברים שיותר זולים מאשר קנייה בארץ וכו'.
  אני לא מאמינה שיש אנשים שאשכרה מוכנים להוציא כסף בשביל שאיזה שחקן יעדכן את הטוויטר שלו. מוזרים.
  לפחות זה למטרה טובה.

  השבמחק
 2. דינה
  את עוד צעירה ובעתיד תגלי שאנשים מתנהגים מוזר ומוזר מאוד
  לפי הסטנדרט שלך אבל הם מקובלים בחברתם מה שמביא אותנו לתובנה - חייה ותן לחיות , הכל מותר והרשות נתונה כל עוד
  לא פוגעים ברגשות של אחרים במזיד, על מנת לפגוע !
  את צודקת - יש מספיק דברים ראויים יותר בעולם המסכן שלנו.

  השבמחק

//